Sweet November

Dzień wstał cudownie ciepły jak na tę porę w kalendarzu. Po wilgotnym poranku, z płatkami śniegu słoneczny ciepły dzień jest jak słodkie objawienie. Uwielbiam listopad, zwłaszcza ciepły, chociaż jak wiemy listopad to dla Polski zawsze była niebezpieczna pora. Ale spójrzmy. Powstanie listopadowe to klęska. Ale odzyskanie niepodległości to zwycięstwo. I tak też teraz będzie. Musimy odzyskać niepodległość raz jeszcze i zwyciężyć zło. Jak się zwycięża zło? Dobrem. Nie ma innej zdrowej opcji. I chociaż w zeszłym roku w ostatnim tygodniu października, miesiąca Matki Bożej Różańcowej zobaczyliśmy piekło, które wyszło z otchłani i wyległo na ulice w swej obrzydliwie wulgarnej postaci nie możemy się bać, chociaż ten widok jest zaiste przerażający i obrzydliwy, tylko jeszcze mocniej prosić Maryję Niepokalaną, aby nas schroniła w Swym przeczystym Niepokalanym Sercu. Jej Przeczyste Serce to jedyne miejsce, do którego szatan nie ma wstępu, bo on nienawidzi Jej czystości i jednocześnie się Jej boi. Każdy kto jest nieczysty boi się czystości podobnie jak brudas boi się czystej wody.

Multnomah Falls in the Columbia River Gorge, Portland, Oregon, USA

Nigdy nie przypuszczałam, że zobaczymy tak wyraźnie oblicze szatana, o którym już 90 lat temu Faustyna pisała jak bardzo jest odrażający i paskudny. Teraz to wiemy już wszyscy. Budzi wstręt, odrazę i jest nie tylko bezczelny, ale wulgarny. I to widzimy na ulicach, po których pełzną jego paskudne czarne ogony jak błoto, które ścieka podczas ulewy i brudzi zielony kolorowy ogród różany.

foto by pinterest

Sweet November to dramatyczny film z piękną Charlize Theron i pełnym uroku Keanu Reevesem sprzed kilku lat. Ale to nie o filmie refleksje dzisiaj, ale o tym co widzimy. I chociaż lubię listopad, bo to miesiąc bardzo ważny dla naszej historii przypominam sobie również słowa Wyspiańskiego z Nocy listopadowej, które włożył w usta cynicznego księcia Konstantego kiedy spaceruje po parku wśród szeleszczących liści. Bogu dzięki tegoroczny, niebezpieczny listopad odchodzi już do historii. Przed nami najpiękniejszy czas oczekiwania na kolejne Boże Narodzenie. I chociaż, kiedy kochamy Bóg rodzi się w nas każdego dnia i codziennie przez cały rok jest Boże Narodzenie w tym roku znowu będzie inaczej. I jedynym naszym marzeniem jest aby wszyscy to zrozumieli. No, ale czy są w stanie zrozumieć to wyznawcy islamu i reżimu, który graniczy z nami od wschodu? Jeśli chciałby i miał dobrą wolę to jest możliwe. Ale tam nie ma dobrej woli, a przynajmniej ja jej nie widzę.

Jesień w Kalifornii, Yosemite National Park, by pinterest from table The World God Made

Za to wczoraj słyszałam, że to Polska wywołała konflikt. Czym jest prawda? Pytał już o to Piłat dwa tysiące lat temu, chociaż widział i znał fakty. Ponoć się nawrócił. Czy ten dowódca, który wyrzekł wczoraj te słowa, a w młodości pracował jako strażnik więzienny się nawróci? Nie wiem. Ponoć każdy może. Wszystko w ręku i mocy Boga! Ale trzeba Go prosić. Ja nie jestem gotowa aby prosić Go w tej sprawie, ale wiem, że siostry klauzurowe modlą się w intencji największych grzeszników o ich nawrócenie. Cóż by to była za radość z nawrócenia tego jednego, za nim nawróciłaby się cała biała Ruś a kto wie może i moskiewski niedźwiedź a za nim cała matuszka. W końcu Matka Boża powiedziała siostrze Łucji już ponad sto lat temu w Fatimie, że Rosja się nawróci.

listopad 2021

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close