„nikt taką Skałą jak Bóg nasz…”

Już nie jeden raz prorokowano, że religia umrze. Nie dajmy się zwieść oceanicznym tłumom mawiał przed laty jeden filozof włoski. Mówią o zmierzchu religii, demokracji i wszystkiego co z Bogiem związane. Nic to i jak mawiał już Jan Chryzostom tego Króla nie przemogły piece ogniste, dzikie zwierzęta, tortury i męczarnie.

Jan Styka, Chrystus
Nikt tak święty jak Pan,
prócz Ciebie nie ma nikogo,
nikt taką Skałą jak Bóg nasz.

Królestwo Boże nie może istnieć obok panowania grzechu. Jeśli więc pragniemy, aby Bóg w nas panował, w żadnym wypadku grzech nie powinien panować w naszym śmiertelnym ciele; raczej powinniśmy umartwiać nasze członki, które są na ziemi. I przynosić owoce w Duchu. Powinien istnieć w nas rodzaj raju duchowego, po którym może kroczyć Bóg i bądź naszym jedynym władcą z Jego Chrystusem. W nas Pan zasiądzie po prawicy tej duchowej mocy, którą pragniemy otrzymać. I będzie tam siedział, aż wszyscy Jego wrogowie, którzy są w tobie staną się Jego podnóżkiem a wszelkia siła, moc i cnota w nas zostanie ugruntowana – mówił już Orygenes na początku trzeciego wieku chrześcijaństwa. On to rozumiał. Dzisiaj ciągle wielu tego nie rozumie.

Jan Styka, Chrystus

Nic nie pokona człowieka zanurzonego w Bogu. Dziś jeszcze bardziej, po wczorajszej uroczystości wiemy, że nie zniszczyła jej wojna i gilotyna. Duch tego świata jest niczym w perspektywie życia wiecznego. Wiara nie umrze, dopóki Chrystus będzie kochany i adorowany. I dopóki ludzie będą się karmić żywym Bogiem. Tego żadna nawet najlepsza technika nie potrafi wykorzenić. Dlatego jedynym lekarstwem na uzdrowienie świata i człowieka jest Eucharystia. Adoracja i Uwielbienie. W Adoracji już jest obecne Królestwo Niebieskie i możemy je odczuć. Cicha i pokorna modlitwa w cichym Kościele odmienia świat.

Jan Styka, Chrystus

Nasz Król bez złotej korony, odarty ze wszystkiego został Królem wszystkiego i wszystkich. On pokonuje wszelki terroryzm i reżim. I tylko On. Prośmy Go o to, aby nastał pokój w naszej cudownej ojczyźnie. Prośmy o siły dla naszych wspaniałych ludzi, którzy chronią nas przed destabilizacją naszego pokoju w Polsce. Pokoju, którym nasz naród szczycił się i pieczętował już od czasów Piastów. Polska jest jedynym krajem w Europie, a śmiem twierdzić, że również na świecie, który nigdy nikogo nie najechał. Brała udział tylko w wojnach, aby bronić granicy. I walczyła o to w innych narodach aby im pomóc. Polacy to naród kochający pokój jak żaden inny. I tak było od zarania dziejów. Ale najeżdżali nas wszyscy od wikingów poczynając. Ten cudowny bogaty mlekiem i miodem kraj był pokusą. A my się broniliśmy. Dlaczego nas tak nienawidzą? Może za tysiąc lat przynależności do tego najsilniejszego Króla. Króla Wszechświata. I może właśnie dlatego, że mamy takiego Króla jesteśmy niepokonani. Królu Wszechświata, nasz najcudowniejszy i najwspanialszy Królu, Królu Wszechmocny bądź z nami w każdy czas. Prosimy Cię o to gorąco. Bądź uwielbiony! Bądź adorowany! Teraz i na wieki! Amen

Jan Styka, Chrystus Król

Droga do osiągnięcia Królestwa Bożego jest długa i nie jest droga na skróty, w istocie każdy człowiek musi dobrowolnie przyjąć prawdę o Bożej miłości. On jest Miłością i Prawdą i ani Miłość, ani Prawda nie są nigdy narzucane, pukają do drzwi serca i umysłu i tam, gdzie mogą wejść, niosą pokój i radość. Tak króluje Bóg, to jest Jego plan zbawienia, „tajemnica” w biblijnym znaczeniu tego słowa, plan, który stopniowo objawia się w historii – podkreślał papież Benedykt XVI już piętnaście lat temu 26 listopada 2006

Jan Styka, Chrystus Król

Nie ma nikogo tak świętego jak Pan; nie ma nikogo oprócz Ciebie; nie ma takiej Skały jak nasz Bóg. (1 Sm 2:2)

Nie mówcie więcej słów pełnych pychy,
z ust waszych niech nie wychodzą słowa wyniosłe,
bo Pan jest Bogiem wszechwiedzącym:
On waży uczynki.
4 Łuk mocarzy się łamie,
a słabi przepasują się mocą,

(1 Sm 2)

Leon Wyczółkowski, Głowa Chrystusa 1882-83, Muzeum Narodowe Kraków

Do Pana należą filary ziemi:
na nich świat położył.
9 On ochrania stopy pobożnych.
Występni zginą w ciemnościach,
bo nie [swoją] siłą człowiek zwycięża.
10 Pan wniwecz obraca opornych:
przeciw nim grzmi na niebiosach.
Pan osądza krańce ziemi,
On daje potęgę królowi,
wywyższa moc swego pomazańca».

Jan Styka, Chrystus z cierniową koroną 1924


O Jezu Chryste, Uznaję Cię za jedynego i największego Króla. Wszystko, co mamy na świecie, zostało stworzone dla nas przez Ciebie. Korzystaj więc ze wszystkich Twoich praw nade mną. Ponawiam moje śluby chrzcielne. Wyrzekam się szatana i wszystkich jego dzieł. Obiecuję żyć jak dobry chrześcijanin. A w szczególności zobowiązuję się do pracy, najlepiej jak potrafię, i obiecuję starać się o triumf praw Bożych i Twojego Wspaniałego Kościoła. Boskie Serce Jezusa, Tobie oddaję moje usługi, z nadzieją, że wszystkie serca uznają Twoje święte królowanie i że zakróluje Twój pokój i będzie ustanowiony w całym Wszechświecie nasz najcudowniejszy Królu Wszechświata!

Kocham Cie Panie nasz Słodki i Królu nasz najwspanialszy! Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie a nade wszystko w naszej cudownej Ojczyźnie, w Europie, na świecie i w całym wszechświecie bo nie ma Króla nad Ciebie jak to już mówił Samuel nie ma takiej Skały jak nasz Bóg. (1 Sm 2:2)

W tytule obraz malarza Maxa Fürsta z przełomu XIX i XX wieku Święta Trójca z Koroną.

Max Fürst Dreieinigkeit mit Krone.jpg
Max Furst, Trójca Święta z koroną, obraz ołtarzowy,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close