Oddany Maryi Sługo Miłosierdzia wstawiaj się za nami!

Cały świat cywilizowany wspomina dzisiaj naszego genialnego Polaka. Jakie to wspaniałe, że mamy takich ambasadorów polskości jak Jan Paweł II, Chopin czy Faustyna, których imiona jednoznacznie wskazują nasz niezwykły i cudowny kraj. To jest nam dzisiaj bardzo potrzebne wobec tego łajdackiego szczucia na Polskę i jej wielkość, którą obserwujemy w parlamencie europejskim i to nie tylko z niemieckich ust czy holenderskich ale opozycji, która jest zdecydowanie niszczącą frakcją w naszej współczesnej rzeczywistości. W konstytucji Rzeczypospolitej jest wyraźnie jeden artykuł wpisany, który mówi, że za zdradę stanu do dziesięciu lat więzienia. Dlaczego nie jest ten artykuł egzekwowany? Myślę, że najwyższy czas orzekać w trybie pilnym i zdrajców karać nie tylko więzieniem ale kasata mienia, które i tak jest mieniem zagrabionym Polsce i Polakom albo za symboliczną złotówkę odkupionym, tak jak odkupiono dworki, którymi się dzisiaj pieczętuje jeden ze strefy zdemilitaryzowanej, pierwsza szczujnia antypolska europarlamentu.

A każdy chciał się Go dotknąć! …Bodajbym sie chociaż szaty Jego dotknęła…

Ale nie chce więcej o tym pisać, bo mnie interesują wielcy ludzie a nie szuje. Historia i tak zapamięta Wielkość a szuje zostaną na marginesie bo tak zawsze było.

Jan Paweł II spotykał się ze wszystkimi. Nawet z Fidelem Castro i Jaruzelskim. No, ale On był święty. Ja nie jestem święta i patrzeć nie mogę na takie zdradzieckie typy, więc muszę o tym również powiedzieć bo jak patrzę na nich to mi po prostu niedobrze i słuchając ich ujadania nie mogę jeść i czuję, że chociaż jestem zdrowa mogę się rozchorować. Ale to, że ich nie chcę widzieć nie znaczy, że znikną. Ktoś więc w tym kraju musi z nimi zrobić porządek. Panie Boże zrób coś z tym, bo ja dłużej tego nie wytrzymam. Janie Pawle II proszę Cię spraw żeby się zamknęli i siedzieli cicho albo uczyń coś takiego, aby się odmienili, bo mam torsje od rana jak ich widzę na każdym portalu, i nie ma ich tylko w mojej lodówce.

Za nimi proszę Panie, aby byli jedno…aby nie podcinali korzeni, z których wyrastamy!

Jan Paweł II jest synonimem mądrości, szlachetności, wszystkiego co najwspanialsze w naszej polskiej historii i tradycji. I w naszym kościele. Myślę, że po latach kiedy będą pisać o kościele polskim będzie cezura, którą stanowi Jan Paweł II. Kościół do Jana Pawła i po Janie Pawle II. No, bo jak można dzisiaj patrzeć na kościół po Janie Pawle II, kiedy nawet prawicowe media i portal skrajnie prawicowy produkuje film o lawendowej mafii. Usta pełne frazesów i po co ten film? Co on wnosi ja się pytam? Nic. Tylko zamęt. Rozumiem, że wyprodukowali by film o mszy trydenckiej o którą tak walczą, ale nie. Czy produkujemy filmy pedagogizujące czy filmy ośmieszające. I jeszcze mają czelność zbierać na to pieniądze. No wstyd. Z jednej strony zepsuta do szpiku kości lewica, z drugiej skrajna prawica, której się zdaje, że ma monopol na prawdę. Zgroza.

Dobrze chociaż, że są normalni, zdrowi ludzie, którzy pójdą na marsz niepodległości, bo można by stracić nie tylko wiarę ale i nadzieję!

Święty Janie Pawle Wielki módl się za nami!

Święty Janie Pawle II, Oddany Sługo Maryi módl się za nami, proszę Cię gorąco! Oręduj za nami w niebie!

22 października 2021

A w tytule Jan Paweł II w cudownym miejscu na obrzeżach litewskiego miasta Szawle, symbolu pokojowego oporu wobec obcej okupacji. Wzgórze Krzyży to niewielkie wzgórze, na którym w czasie długich okresów rosyjskiej dominacji w tym mocno katolickim kraju wzniesiono liczne krucyfiksy, będące wyrazem dumy narodowej Litwy w tym mocno katolickim kraju. Wzgórze Krzyży zawiera ponad 100 000 krzyży osadzonych w ziemi, a także figury i obrazy Matki Boskiej, rzeźby litewskich patriotów oraz różańce. To świadectwo głębokiej wiary ludzi, którzy mieli nadzieję, że ich ziemia będzie wolna. Litwa stała się częścią Imperium Rosyjskiego w 1795 roku po ostatecznym rozbiorze Rzeczypospolitej przez Prusy, Austrię i Rosję. W 1831 i 1863 roku Litwini powstali przeciwko swoim rosyjskim ciemiężycielom i ponieśli porażkę w obu przypadkach. Ponieważ ciał buntowników litewskich nigdy nie odnaleziono, krewni zmarłych przybyli na to wzgórze za Szawlami, gdzie kiedyś stał fort, aby zamiast porządnych grobów postawić krzyże. W okresie niepodległości Litwy między dwiema wojnami światowymi wiele osób przyszło modlić się o pokój i za męczenników, którzy walczyli o swój kraj. Po nielegalnej aneksji Litwy przez Związek Sowiecki – ponownie zmuszając ją do rosyjskiej dominacji – Góra Krzyży nabrała nowego znaczenia, gdyż litewscy patrioci ustawili na niej krzyże, w akcie sprzeciwu wobec ateistycznych sowieckich ciemięzców. Komuniści usiłowali usunąć krzyże, a nawet trzykrotnie zrównali wzgórze z ziemią, ale im bardziej starali się stłumić ten akt pokojowego oporu, tym więcej Litwinów nadal stawiało krzyże i inne ikony, aby zademonstrować swoją wiarę, dziedzictwo i pragnienie po raz kolejny niepodległości. Papież Jan Paweł II, który jak wiemy najbardziej przyczynił się do upadku żelaznej kurtyny i rozpadu Związku Radzieckiego – odbył tu pielgrzymkę w 1993 roku, kiedy Litwa ponownie znalazła się w rodzinie narodów. Papież określił ją miejscem nadziei, pokoju, miłości i poświęcenia, uznając jej znaczenie w sposobie, w jaki Litwini przywracali niepodległość bez jednego wystrzału. Wzgórze Krzyży pozostaje dla całej Europy miejscem modlitwy i pomnikiem wolności. Jest to jedno z najbardziej zdumiewających miejsc katolickiej Europy.

https://www.hillofcrosses.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close